TASARIM VE MÜHENDİSLİK


Ekmak ne zaman ekmek üretimi ekipmanı için bir sipariş alsa, mühendislik hizmetleri ve teknik bilgi transferi esastır. Sektörel deneyimimiz hiç şüpheniz olmasın ki, bu başarılı üretim ekipmanı için temel esastır. En basit bir ekipman parçasından en karmaşık anahtar teslimi projeye kadar, Ekmak Tasarım Ekibi müşterilerimize etkili ve uygulanabilir çözümler sunmayı amaçlamaktadır. Her alana, kapasiteye ve ihtiyaca göre tasarlanan fırın ve pastane ekipmanı imalatı üzerinde uzman kadromuz ile müşteri memnuniyeti garanti altındadır. Komple hamur işleme sistemlerinden, mobil fırınlara Ekmak fırıncılık sektörüne ihtiyaca özel endüstriyel çözümler sunabilmektedir.

Ekmak makine sektördeki 35 yıllık tecrübesi ile müşterilerinin tüm makine ve mühendislik ihtiyaçlarına hizmet vermektedir. Modern makine parkları, son teknoloji üretim teknikleri, işinde ehil teknik ve tecrübeli mühendis kadrosu ile özel tasarım fırın ve pastane ekipmanlarından, ekmekçilik ve unlu mamul alanında bilgimiz ile işinizin daha verimli, daha karlı ve üretimin daha kolay hale getirilmesi adına gerekli tüm makine, ekipman ve sistem çözümlerini sunmaktadır.

Sunduğumuz hizmetlerden bazıları şu şekildedir.

 • Müşteriye özel tasarlanan üretim hatları
 • Mobil gezici fırınlar
  Komple ekmek üretim hatları
 • Komple hamur işleme hatları
 • Ürüne özel tasarlanan pişirme üniteleri
 • Müşteriye özel endüstriyel fırınlar
 • Depolama ve saklama sistemleri/çözümleri
 • Özel amaçlı Kurutma ve pişirme Üniteleri

Siz sadece ihtiyaçlarınızı, kapasitenizi ve tesisinizin özelliklerine karar verin, ihtiyacınız olan mükemmel endüstriyel pişirme fırınını biz sizin için yapalım. Bir Ekmak ürünü alırsanız, emin olun ki istediğinizi kesinlikle alacaksınız. Başarılı teknik tasarım ekibimiz, iyi eğitimli üretim ve montaj kadromuz ve iyi satış sonrası hizmetlerimiz, şirketimizin başarısını ve sizin başarınızı garantileyecektir.

Müşterinin ihtiyacına özel ekipman tasarım sürecinde teknik detaylar kadar otomasyon da çok önemlidir. Tüm bunları müşterilerin ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak ihtiyaçlar ne olursa olsun sektörel çözümler üretmek için durmaksızın çalışmaktayız.

BAKIM ONARIM


Ekipman ömrünün uzatılması ve daha verimli çalışması için bakım onarım faaliyetlerinin Ekmak yetkili personeline yaptırılması tavsiye edilir.

Yetkili servis tarafından yapılacak periyodik bakımlar;
Ekipmanın kullanım ömrünü uzatması,
Ekipmanın daha etkili ve tasarruflu biçimde kullanılması,
Gelecekte yaşanabilecek arızaların önlenmesi,
Kullanıcı hatalarını giderilmesi açısından önemlidir.
Servis kaydı oluşturmak veya bilgi almak için [email protected] adresinden ya da +90 530 344 01 16 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

Ekmak üretimi ve satışını yaptığı tüm ürünlerin yedek parçalarını on yıl (10) süre ile tedarik etmekte ve nerede olursanız olun teknik hizmet sağlamaktadır.
Tüm servis ve yedek parça ihtiyaçlarınız için [email protected] veya 0216 314 22 77 numaralı hattan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KURULUM

Kurulum mühendisliği için, saha yönetimi ve saha izleme, sahayı profesyonel yönlendirmemiz tesisin kalitesini sağlar ve hem bütçeye ve hem de çizelgeye bağlılığı garantiye alır.

 • Kurulum / Mühendislik İşleri ve saha yönetimi
 • Saha yönetimi ve Kurulum / Mühendislik İşleri için maliyet tahmini
 • Saha organizasyonu, saha yönetmelikleri ve emniyet kurallarının hazırlanması
 • Emniyet kurallarının ve saha yönetmeliklerinin uygulanması
 • Kalite gereksinimlerinin garantiye alınması
 • Müşteri ile tutarlı koordinasyon
 • Makinelerin sorunsuz ve güvenli şekilde sevk edilmesi adına için Nakliye ve Yükleme-Boşaltma hizmetleri

Kurulum ekibimiz, müşteri sahasını terk etmeden önce ekipmanların çalışır durumda olduğundan emin olmaktadır.

 • İstenilen alana istenilen zamanda kurulum imkânı.
  (Yoğun olmayan saatlerde makinenin indirilmesi ve kuruluma alınması hizmetleri)
 • Eski makinenin yerinden çıkartılması
  Son elektrik, su, gider, gaz bağlantılarının yapılması
 • Kurulum sonrası makine kontrolü, test ve performans değerlendirmesi
 • Müşteri sahasında deneme üretimi.

EĞİTİM VE DANIŞMANLIK

1980’li yılların başında makine üretimi ile işe atılan Ekmak makine, 1980’li yılların ortasına doğru ekmekçilik alanına giriş yapmıştır. 90’lı yıllarda ayrıca yurt dışında bizzat birçok fırın ve pastane işleten Ekmak makine, bu şekilde özellikle ekmek üretimi üzerine ciddi deneyim kazanmıştır. Türkiye pazarında 35 yıldır aktif olarak bulunan Ekmak Türk ekmekçilik, unlu mamul, pastanecilik sektörünü yakından tanımaktadır. Her işe özenle yaklaşıp, müşterilerinin işini kendi işi gibi görerek sektörde şu an ki yerini kazanmıştır. Birçok müşterisi için makine üreticisi ve sağlayıcısı olmanın ötesinde, gerek makineleşme, personel eğitimi, teknolojiden nasıl en doğru şekilde yararlanılabileceği konusunda müşterileri için bir danışman, tüm makine ilgili problemler için bir çözüm ortağı gibi hareket etmektedir. Yapılan işin sadece makine satmak ile bitmediğini, satış sonrasında kurulumdan, arızaların giderilmesine, müşterinin yerine ve ürünlerine makineleri adapte edilmesinden, personelin eğitilmesi ve bilgilendirilmesine kadar müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Basit makine arıza ve problemlerine hızlı şekilde müdahale ve sorunun giderilmesinin sağlamak amacıyla Teknik personel eğitimi, Makine kullanıcı eğitimi, müşteri talebi doğrultusunda sektörel uzmanlığımız ve mühendislik becerilerimiz ile işinizi daha verimli hale getirecek eğitim ve danışmanlık hizmetleri iş akış ve yerleşim planlaması ve ekipman seçimi gibi danışmanlık hizmetlerini barındırmaktadır.

TEKNİK DESTEK

Fırın, pastane ve unlu mamul imalatı yapan işletmelerde zamanlama çok önemlidir. Bu işletmelerde kullanılan makinelerin güvenilir ve dayanıklı olmaları önemlidir. Her ne kadar Ekmak ürünleri doğru kullanım ile uzun yıllar sorunsuz şekilde çalışsa da çeşitli nedenlerle kimi zaman ürünlerde arıza ve problemler görülebilmektedir, bu gibi durumlarda arızaya hızlı bir şekilde müdahale edilerek, sorunun giderilerek, üretimin devam etmesi çok önemlidir. Ekmak makine olarak arıza ihbarlarına en kısa sürede müdahale etmek adına bölgesel servis ağımız ve mobil servis hizmetimiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra değişmesi gereken parçaların servis tarafından en kısa sürede değiştirilebilmesi adına yedek parça stokumuz bulunmaktadır. Revizyon ve tamir hizmetleri yalnızca Ekmak marka ürünler için sağlanmaktadır. Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan yetkili servislerimiz sayesinde arıza müdahale süreleri oldukça kısadır. İşimizin müşterilerimiz için sadece makine sağlayıcısı olmaktan ibaret olmadığını bilerek, önemli olanın kritik zamanlarda müşterilerimizin işlerinin aksamaması adına, problemlerini çözebilmek olduğuna inanıyoruz.

 • Teknik destek hattı
 • Bölgesel yetkili servisler
 • Mobil teknik ekipler
 • Yedek parça stoku
 • Arıza önleyici periyodik bakım anlaşmaları
 • Açıklayıcı El kitapları ve
 • Basit arıza giderme kataloğu

Servis kaydı oluşturmak ve bilgi almak için bize [email protected] adresinden ya da +90 530 344 0116 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bir Ekmak ürününe sahipseniz, makine yaş ve garanti durumuna bakmaksızın uzaktan teknik destek almanız mümkündür.

GARANTİ

Tüm Ekmak ürünleri malzeme ve işçilik kaynaklı hatalara karşı üretici garantisi altındadır. Ürün ile birlikte gelen komponent ve aksesuarlar bağımsız olarak garanti kapsamındadır.

Ürünlerin montaj, kullanım ve bakım talimatlarına uymaksızın kullanılması, ürüne yetkisiz personelce müdahalesi, firma sorumluluğu dışında nakliyesi veya firma değişikliği garanti kapsamı dışındadır.

Ekmak fırınlarının yanma hücresi ürün garantisinden bağımsız olarak ek garanti altındadır.
Teslim tarihinden itibaren 5 yıldır.

TİCARET

DÜŞÜNCE

SAYGI